Diş temizliği veya beyazlatma dişlerime zarar verir mi ?

Kısaca kesinlikle hayır diyebiliriz.
Temizleme sırasında lastik fırçalar ve çelik uçlu kazıma aletleri kullanmaktayız.

Dişteki Mine tabakasını çizebilmek ya da aşındırabilmek için elmas uçlara ihtiyacımız vardır.

Dolayısıyla temizlik işlemi doğru şekilde yapılırsa size ve dişlerinize zarar vermez.

Temizlenen diş sonra daha çabuk kirlenir ve artık hep temizlik yaptırmanız gerekir diye yanlış bir inanış da halk arasında yaygındır.

Bunu da beyaz gömleğin siyah gömleğe nazaran daha çabuk kir göstermesi ve temiz gömlek giymeye alışan birinin hep temiz gömlek giymek istemesi şeklinde açıklayabiliriz.

Diş taşı temizliğinizi yaptırdıktan sonra hekiminizin önerdiği şekilde diş bakımınızı yaparsanız ,çay , kahve ve sigara tüketiminizi kontrol altına alırsanız 6 ayda bir kontrol yeterli olur. Bu kontrollerin her seferinde de temizlik yapılma zorunluluğu yoktur.

Beyazlatmada da kullandığımız ürünler oksijen açığa çıkartarak beyazlatma yaptıkları için hiçbir zararı yoktur Bazı hastalarda tedavi süresince hassasiyet oluşabilir fakat tedaviyi kesince bu sorun da ortadan kalkmaktadır.

Bu sitenin içeriği, kullanıcıyı sağlık amaçlı bilgilendirmeye yönelik hazırlanmıştır. Sitede yer alan bilgiler, hiçbir zaman bir hekim tedavisinin ya da konsültasyonunun yerini alamaz. Site içeriği, asla kişisel teşhis ya da tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilemez.