Hamilelikte diş tedavisi yaptırmak doğru mudur?

Aslında hamileliğin her durumunda acil ise diş tedavisi yaptırılabilir
Ama ilk ve son üç aylık dönemlerde stresli ve korkan hastalarda eğer acil değilse ve sorun hamilelik sonrasına veya 3. ve 6. aylar arasında bir döneme ertelenebiliyorsa bu dönemlerde tedavi yapmamayı tercih ediyoruz 3-6 aylar arasında iğne ve diş çekimi dahil her türlü tedavi yapılabilir.Röntgen çekiminin ise hamileliğin hiçbir döneminde her ne kadar dozlar dijital yöntemlerle minimalize edilmiş olsa da önerilmediğini belirtmemiz gerekir

Hamilelikte annenin hormonal dengesi değiştiği için diş etlerinde şişmeler ve kanamalar olması muhtemeldir bu sebepten dişlerde çürük olmasını engellemek amacı ile hiçbir sorun olmasa da 3. ve 6. ayların sonunda yapılacak bir temizlik, sonradan oluşabilecek sorunları önlemeye yardımcı olur.

Bu sitenin içeriği, kullanıcıyı sağlık amaçlı bilgilendirmeye yönelik hazırlanmıştır. Sitede yer alan bilgiler, hiçbir zaman bir hekim tedavisinin ya da konsültasyonunun yerini alamaz. Site içeriği, asla kişisel teşhis ya da tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilemez.